Lehetlen ugy irni errol a konyvrol, hogy az ember ne arulja el a ket csattano kozul legalabb az egyiket. A kedvesemtol kaptam ezt a konyvet tehat amikor a konyv elso reszet befejeztem akkor azt hittem, hogy ertem, hogy miert adta: mert egy fiatalember szexualis felnoveserol szo. Igen am de a masodik feleben eles fordulat kovetkezik be es kiderul, hogy a Nemetorszagban az otvenes evekben jatszodo, akkor harmincas no, haborus bunos. Ez azert eleg lassan derul ki a fohos fiu szamara, aki a no pere idejen jogi hallgato volt es mint ilyen kovette a pert naprol napra. Valami mas pedig csak a konyv legvegere derul ki. Kettejuk kapcsolata egysikuan ugyan de folytatodik a no borton evei alatt is. Mikor vegre 20 ev multan kikerul akkor is a ferfi intezi el neki az eletet, allast es lakast szerez.
Erdekes, hogy harom embernek harom kulonbozo dologrol szol a konyv. A kedvesemnek a szerelem erejerol. A ferfi annak ellenere, hogy tudja, hogy a no mit kovetett el nem tud a szerelmetol megszabadulni es hiaba is alapit csaladot egy masik novel az tonkremegy. Engem viszont jobban erdekelt a no buntette. Miert es hogyan kovette el. Mik visznek ra valakit egy ilyen szornyusegre. Vajon tenyleg csak a korulmenyek sodortak bele, vagy volt valami mas is. Hiszen ugy tunik, hogy a no nem eredendoen gonosz. De megis az o lelken (is) szarad szaz no halala akik bent egytek egy epuletben amit akar o is kinyithatott volna. Bar ez nem biztos. Edesanyam reszere pedig az a mozzanat volt a kiemelendo a regenyben amit megis csak sikerult titokban tartanom ebben a rovid kis ismertetoben.
hello! meg tudnád mondani hogy honnan lehetne beszerezni ezt a régebbi kiadású angolnyelv? változatot. sokat kerestem, de csak egy ausztrál példányt találtam az e-bayen. az meg kicsit drága. Ha esetleg tudsz segíteni akkor e-mailben, ha megtennéd. el?re is köszönöm.
üdv: gerg